jak zmyć samoopalacz
Uroda

Jak zmyć samoopalacz i jakich błędów unikać przy aplikacji?

Samoopalacz potrafi wyczarować piękną letnią opaleniznę o każdej porze roku. Aby opalenizna była naturalna, należy unikać podstawowych błędów, które są często przyczyną niechcianych smug i nienaturalnego koloru skóry po użyciu specyfiku. Czasami efekt jest tak zły, że trzeba jak najszybciej pożegnać się z opalenizną. Jakich błędów unikać i jak zmyć samoopalacz?

Jak zmyć samoopalacz – domowe sposoby

W przeciwieństwie do makijażu, który można zmyć za pomocą płynu i wacików, samoopalacz wnika w głąb skóry i nie tak łatwo się go pozbyć. Można użyć profesjonalnego zmywacza, jednak istnieje też kilka niskobudżetowych sposobów domowych.

Dokładnie to, czego należy unikać w okresie opalania, czyli długa gorąca kąpiel z pianą, pomoże usunąć samoopalacz i jego pozostałości. Wystarczy zanurzyć się na parę minut w wannie, a następnie wyszorować ciało gąbką lub myjką.

Równie skuteczną metodą jest umycie ciała wodą z cytryną. Nie od dzisiaj wiadomo, że cytryna rozjaśnia piegi. Tak samo jest w przypadku samoopalacza.

Jeżeli chcemy mieć pewność, że wszystkie pozostałości kremu do opalania zostały rzeczywiście usunięte lub jeśli chcemy przygotować skórę do kolejnego użycia samoopalacza, należy skorzystać z profesjonalnego zmywacza.

Podstawowe błędy, popełniane podczas używania samoopalacza

Najgorszy jest pośpiech. Kiedy po porannej kąpieli, przychodzi nam do głowy pomysł, żeby użyć samoopalacza przed wyjściem z domu, to istnieje duże prawdopodobieństwo, że rezultat będzie marny. Zamiast rano w pośpiechu, lepiej aplikować samoopalacz wieczorem, nie śpiesząc się. Wcześniej warto zrobić peeling. Opalenizna będzie równomierna i unikniemy smug na ciele.

Najbardziej wysuszone miejsca na ciele czyli łokcie i kolana trzeba smarować bardzo delikatnie i uważnie. Skóra w tych miejscach jest przeważnie sucha, szorstka i podatna na samoopalacz. W rezultacie opalenizna w tych miejscach zazwyczaj jest zbyt intensywna. Można temu zapobiec, stosując wcześniej balsam do skóry aby wyrównać suche obszary.

Kolejnym błędem jest używanie źle dobranego produktu. Często kolor zbytnio odstaje od naturalnego kolorytu skóry. Klasyczne samoopalacze są zwykle zbyt ciemne dla jasnej lub bardzo jasnej skóry. Zamiast delikatnej letniej opalenizny, skóra przybiera kolor żółty lub pomarańczowy. To sygnał, że trzeba wybrać inny produkt, dopasowany do naturalnego odcienia skóry.

Samoopalacze i jasne ubrania nie są dobrym połączeniem: Jeśli zaraz po nałożeniu samoopalacza zdecydujemy się założyć swoją ulubioną białą sukienkę, nie należy się dziwić plamom na materiale. Garbniki farbują nie tylko naszą skórę, ale także nasze tkaniny na brązowo. Należy zaplanować aplikację co najmniej 20 minut przed ubraniem się.